Akce v knihovně

Virtuální univerzita třetího věku

V úterý 26. září se pro seniory znovu otevřely "školní lavice" a začal druhý semestr Virtuální univerzity třetího věku. Pokračovat se bude další částí kurzu České dějiny a jejích souvislosti. Tato část se zabývá českými  dějinami od 15. do 19. století. Přednáší PhDr. Zdeněk Beneš Csc.                                                                                 Tohoto semestru se zúčastní 21 studentů - seniorů pod vedením tutorky Ivany Paterové.

Všech 21 studentů slavnostně zakončilo v obřadní síni Městyse Sepekov druhý semestr a zároveň začal letní semestr na téma "Baroko v Čechách." Lektorem tohoto kurzu je doc. Mgr. Martin Pavlíček Ph.D.

V U T V

V úterý 13. června studenti Virtuální univerzity třetího věku slavnostně zakončili letní semestr.                        V obřadní síni Městyse Sepekov z rukou pana starosty převzali pamětní list od doc. Ing. Tomáše Šubrta, Ph.D., děkana PEF ČZU v Praze. Všichni studenti uspěli a těší se na zimní semestr, který začne koncem září.

PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

Král pasuje mladé může za jejich statečné a hrdinské skutky na rytíře.                                                                Žáci prví třídy prokázali, že se stali hrdiny, protože se celý rok pilně připravovali na hodiny čtení a zvládli tak nesnáze a nástrahy, které si pro ně písmenková abeceda nachystala. Proto mohl mezi ně přijít pohádkový král a po složení slibu je pasoval  na rytíře "Řádu čtenářského".

3. třída v knihovně

Seznámit s knihovnou se přišli žáci třetí třídy ZŠ Sepekov. Byla to jejich první společná návštěva knihovny.   Děti se seznámily s běžným provozem knihovny a vyzkoušely si jak se pracuje s on-line katalogem knih.

Pro zpestření návštěvy pro ně byla připravená i malá soutěž.

Batole čtenářem

Každý čtvrtek od 10 hodin se setkávají maminky s dětmi do 3 let v knihovně.

Připraven je vždy bohatý program ve vlastní režii maminek.

Družina v knihovně

Během školního roku děti z družiny za doprovodu paní družinářky navštěvují knihovnu.

Jsou pro ně připraveny soutěže na různé téma. Jsou za to odměny, takže se děti do soutěžení rády zapojí.

Virtuální univerzita třetího věku

Knihovna Městyse Sepekov se zapojila mezi Konzultační střediska České zemědělské univerzity v Praze a od ledna otevírá první letní semestr Virtuální univerzity třetího věku (VU3V).

Letní semestr bude probíhat v Konzultačním středisku – zasedací místnosti Obecního úřadu Městyse Sepekov – 1x za 14 dní, celkem 6x.

Začali jsme v úterý 31. 1. 2023 v 9 hod. Téma je České dějiny a jejich souvislosti, přednáší prof. PhDr. Zdeněk Beneš, Csc.

Celý semestr stojí 400,- Kč.

Pasování na čtenáře

1. června 2022 se dostavili do knihovny žáci první třídy, aby zde byli pasováni na čtenáře. Pasovala je paní starostka, poté co jim paní matrikářka přečetla krátkou pohádku. Děti se poté podepsaly na pamětní list, obdrželi knihu První školní výlet, průkazku do knihovny bez registračního poplatku a drobné dárky.

Tato akce se koná každoročně již od roku 2004.

Mateřská školka

Několikrát do roka navštěvují děti z mateřské školky knihovnu, aby si půjčili knihy na společné čtení ve školce.

Také si v knihovně přečteme krátkou povídku a děti si podle postav v příběhu nakreslí ve školce obrázek, který je poté vystaven v knihovně.